Domácí

Další kamioňák zablokoval podjezd v Pardubicích. Strhl trolejové vedení

Už šest podobných nehod na jediném místě. Řeč je o podjezdu v Pardubicích, kam se opět nevešel řidič kamionu, který ho chtěl projet. Tentokrát shodil trolejové vedení a půl hodiny trvalo, než se z podjezdu vůbec dostal.

Řidič našel účinný recept na to, jak v ranní špičce efektivně způsobit dvouhodinový kolaps města. Pozdě zjistil, že auto není z gumy a že se stále vyplatí spíš sledovat značky než slepě věřit navigaci. "Prostě jsem byl větší než ten otvor," vysvětlil šofér.

"Řidič na místě dostal pokutu ve výši 1 800 korun," informovala policejní mluvčí Eva Maturová. Potrhal dráty a když couval, zablokoval celou silnici a dva chodníky. Ty taky podvozkem podrápal.

Související obsah

Nešlo to tam, ani zpátky celých 20 minut. Zatímco popojížděl a couval, četa techniků se dala do práce. Letošní rok ještě neskončil a troleje opravovali už šestkrát. Kamiony v podjezdu vytvářejí po kontaktu s vedením pravidelně ohnivou show. Loni se během jediného týdne nevešly pod podjezd dokonce čtyři.

"Pokud sečteme škodu na vedení, připočítáme práci servisních čet a náhradní spoje, tak se ta cena může vyšplhat na 100 tisíc korun," sdělil ředitel Dopravního podniku města Pardubice Tomáš Pelikán.

ls, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Domácí

Důležité Události