Domácí

Zimní počasí potrápilo i silničáře, v Jablonci asfaltovali ve sněhové vánici

V Jablonci nad Nisou během úterka nasněžilo přes deset centimetrů sněhu. To ale nezabránilo silničářům, aby se vydali asfaltovat jednu z nejrušnějších ulic ve městě.

To, že se silničáři rozhodli asfaltovat i v takovém nepříznivém počasí, zaskočilo i obyvatele samotného Jablonce nad Nisou. "Je to divný, že to asfaltují, když sněží. Moc to nedává smysl," řekla žena v anketě TV Nova.

"Nedá se nic dělat. Korunky jsou a práce se musí udělat. Je pravda, že zrovna v této špičce a za takového počasí to asi nebude úplně ideální," nechal se slyšet další obyvatel Jablonce.

Související obsah

​Podle silničářů se ale asfaltovat dá i v takto nepříznivých podmínkách, ačkoliv to není úplně ideální. "Je to nepříjemné, že se to musí asfaltovat za tohoto počasí, ale stavba bohužel nemohla dřív začít," uvedl zaměstnanec magistrátu Petr Mikulášek.

Silnice byla totiž dlouhodobě ve špatném stavu, a tak je třeba, aby ještě před tím, než začne tvrdá zima, byl položen nový asfalt a bylo zajištěno odvodnění. "Ten asfalt to rozhodně vydrží, jsou udělána opatření, která zajistí to, aby kvalita toho asfaltu zůstala zachována," dodal Mikulášek.

Jan Houška TN.cz

Aktuální předpověď počasí

Sledujte aktuální předpověď počasí v České republice i ve vašem kraji.

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Domácí

Důležité Události