Domácí

Úprava křižovatky za dvě miliardy nepomohla. Auta u Liberce končí v protisměru

Tři dny je otevřená jedna z nejvýznamnějších dopravních staveb v Libereckém kraji, mimoúrovňová křižovatka Rádelský Mlýn. Stála dvě miliardy korun a hlavním důvodem, proč vznikla, byl velký počet řidičů v protisměru. Nová videa ale ukazují, že se toho v chování řidičů moc nezměnilo.

Na prvním videu je vidět, jak řidič auta dává sice vzorový blinkr, ale přitom najíždí přímo do protisměru proti řidičům přijíždějícím od Liberce. I další video ukazuje navlas stejnou situaci s jiným popleteným řidičem. Tentokrát z pohledu šoféra.

Řidič a autor druhého videa dodává: "Instinktivně jsem se mu chtěl vyhnout doprava, ale on to taky strhnul doprava. Tak jsem to strh doleva, ale naštěstí jsme se nesťukli, bylo to fakt o chlup."

Přitom hlavní důvod, proč mimoúrovňová křižovatka vznikla, bylo zamezit častým jízdám v protisměru a nehodám, z nichž mnohé byly smrtelné. Přitom již vizualizace z roku 2019 upozorňovala na nedostatky křižovatky. 

Související obsah

​Ředitelství silnic a dálnic zatím umístilo před křižovatku několik desítek směrových panelů, které varují řidiče. "Je to dočasné značení. Bude se to pak řešit dále s naším správním úřadem, s policií a Ředitelstvím silnic a dálnic (ŘSD). Konkrétní podoba se určí na základě místního šetření, které provede Policie ČR ve spolupráci s ŘSD a naším správním úřadem," řekl mluvčí Krajského úřadu v Liberci Filip Trdla.

Hlavní problém je, že lidé se snaží projet křižovatkou postaru, někteří se možná řídí pokyny staré navigace a dopravní značení nerespektují.

ph, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události