Domácí

Muž se po dálnici řítil v protisměru. Policie ji musela uzavřít

Řidič na Břeclavsku se nejprve nepochopitelně zastavil na dálnici a pak se rozjel v protisměru. Policisté museli kvůli němu uzavřít celou dálnici.

Třiasedmdesátiletý muž najížděl na Břeclavsku na dálnici D2 poblíž Podivína. Když na ni ale vjel, z nepochopitelného důvodu se zastavil. A to přímo před zraky policistů, kteří jej pozorovali z auta.

To ale nebylo vše, řidič se totiž poté rozjel v protisměru a z cesty mu musela uhýbat další auta. Policisté za řidičem okamžitě vyrazili a po kilometru stíhání se jim ho podařilo dostihnout. Při tom museli zastavit provoz na dálnici.

Související obsah

​Naštěstí se tato velmi nebezpečná situace obešla bez zranění. Muž důchodového věku policistům poté sdělil, že chtěl jet do Podivína. Směřoval přitom v protisměru na Brno.

"Pokud vidíte, že proti vám jede vozidlo v protisměru, okamžitě sjeďte do pravého jízdního pruhu, zpomalte a zapněte výstražná světla. Pokud vám to situace dovolí, bezodkladně volejte tísňovou linku 158 a operátorovi sdělte, kde se právě nacházíte. Včasnou a pohotovou reakcí totiž můžete zachránit nejen vlastní život," řekl k nebezpečné jízdě policejní mluvčí Bohumil Malášek.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Související témata

Důležité Události