Domácí

Zdrogovaný muž ujížděl před policií desítky kilometrů. Nakonec naboural

Mimořádně nebezpečnou honičku mají za sebou policisté na Vysočině. Desítky kilometrů jim ujížděl řidič, který se před silvestrovskou nocí posilnil drogami. Honička nakonec skončila čelní srážkou s policejním autem. Podle statistik podobných hazardérů každoročně přibývá.

Řidič tmavého osobního auta se před policisty zablokovaným kruhovým objezdem otáčel a zkoušel ujet. Přišel ale čelní náraz do dalšího z policejních vozů.

Muž, kterému je 43 let, skončil v poutech. Naštěstí se honička obešla bez vážnějších zranění. "Lehce zraněného řidiče jsme po ošetření v doprovodu policie převezli na urgentní příjem," uvedl mluvčí záchranné služby Petr Janáček.

Honička začala v Jihlavě. Řidič nezastavil na kontrolu, naopak dupl na plyn a začal ujíždět směr Havlíčkův Brod. Během 20kilometrové zběsilé jízdy ohrozil desítky řidičů. 

"Test na zjištění ovlivnění omamnými a psychotropními látkami byl u řidiče pozitivní na amfetamin," uvedla mluvčí policie Stanislava Rázlová.

Podobných hazardérů podle statistik každoročně přibývá, jsou buď pod vlivem alkoholu, drog nebo mají zákaz řízení. V roce 2015 bylo takových případů kolem 15 tisíc. Teď už jich je skoro 20 tisíc. 

Související obsah

"Ujíždění hlídkám je jeden z nejzávažnějších nešvarů, se kterým se setkáváme na českých silnicích a bohužel čím dál častěji," prohlásil mluvčí policejního prezidia Ondřej Moravčík.

"Mají pocit takového vítězství nad policií, že se pochlubí kamarádům, co se jim povedlo," řekla policejní psycholožka Jana Bártová. Jenže ujet policejním hlídkám se povede jen opravdu málokomu. I proto, že na některé ze svých vozů nechali policisté namontovat ochranné rámy a prchající řidiče v řadě případů zkouší autem z vozovky vytlačit.

Kvůli neustále se zvyšujícím počtům ujíždějících řidičů také ministerstvo slibovalo zpřísnění trestů. Zatím se tak ale nestalo. Za obecné ohrožení jim může hrozit až osmileté vězení. Většinou se ale takové případy končí jen jako přestupek.

kdu, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události