Domácí

Statisíce majitelů mercedesů mohou mít auta s vážnou závadou. Hrozí jim požár

Statisíce majitelů mercedesů mohou mít auta s vážnou závadou. Hrozí jim požár
Mercedes-Benz | Zdroj: Profimedia

Německá automobilová společnost Daimler varovala zhruba 800 tisíc majitelů vozů značky Mercedes-Benz před technickou závadou, která může způsobit požár jejich auta. Vozy ale zatím nestahuje, k opravě totiž chybí potřebné díly. Řidiče tak zatím pouze varovala, aby jezdili mimořádně opatrně.

Problém souvisí s potenciálně netěsnícím čerpadlem chladicí kapaliny, uvedla společnost Daimler v dopise z prosince loňského roku, který byl určený majitelům aut. Dopis v úterý zveřejnil německý deník Bild. Upozornění mělo dostat 800 tisíc majitelů novějších modelů po celém světě. 

Mezi postižené vozy patří mercedesy třídy GLE/GLS, C, E, S, E, G, GLC a CLS vyrobené v období od ledna 2017 do října 2021. Riziko technické závady, která může způsobit požár vozu, potvrdila společnost Daimler agentuře Reuters.

Související obsah

​​V dopise vyzývá majitele aut, aby jezdili "obzvlášť opatrně", dokud nebude možná oprava. Té zatím brání chybějící komponenty. Opravy by ale měly začít již v polovině ledna.

"Majitel vozu, kterého se svolávací akce týká, by měl okamžitě kontaktovat nejbližšího servisního partnera Mercedes-Benz," stojí v dopise od automobilky.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události