Domácí

Strašidelný pád. V Liberci se ze svahu zřítila na trojici aut cisterna

Strašidelný pád. V Liberci se ze svahu zřítila na trojici aut cisterna
Zdroj: TV Nova

Děsivým způsobem se zvrtla snaha vyprostit zaseklé nákladní auto v Liberci. Pod cisternou uvízlou v zákazu vjezdu se tam v průmyslové zóně utrhl svah. Několikatunový vůz se potom převrátil na skupinu aut pod srázem. Nikdo zatím neví, jak z úzkého místa, které je v nepřístupném terénu a navíc v ochranném vodním pásmu, cisternu vyprostit.

Řidič cisterny přijíždějící ze směru Strážné nad Nisou skončil ve svízelné situaci, když zatočil do zákazu vjezdu a zasekl se na okraji cesty. Zavést jej tam měla navigace. Zatímco se hasiči snažili dostat cisternu zpátky na pevnou zem, úzká silnice pod vahou náklaďáku povolila. 

Cisterna se převrátila a zřítila se na auta stojící pod svahem. Při nehodě se ale naštěstí nikdo nezranil. Auta se totiž nacházela v areálu autoservisu, kde čekala na opravu. Řidič slovinského původu v tu chvíli v padající cisterně nebyl.

Související obsah

​"Firma od první chvíle trvala na tom, že si bude to samotné vyproštění řešit ve vlastní režii. S našimi prostředky není možné tu soupravu vyprostit, a to s ohledem na tu hmotnost celkové soupravy,“ informoval mluvčí hasičů Jan Přerovský.

Je z toho logistický oříšek. Několik odtahových služeb už zakázku odmítlo. Těžké jeřáby se na poškozené silnici nemají o co zapřít. Speciální tank má zase na sousední pozemek zakázaný přístup od majitele golfového hřiště. Čeká se i na vyjádření Povodí Labe, cisterna totiž leží v ochranném vodním pásmu. Kdo cisternu vyprostí, zatím tedy není jasné.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Související témata

Důležité Události