Domácí

"Chlapi, já vám každýmu dám čtverku." Řidič na Václaváku nabízel hlídce úplatek

Parkoval přímo na Václavském náměstí v centru Prahy v pěší zóně. Když ho při tom přistihla policejní hlídka, zkoušel se vymlouvat a pak nabídl mužům zákona úplatek. Nejprve dva, následně i čtyři tisíce korun pro každého. Jak pochodil? Podívejte se ve videu.

"Tož mi pusťte, vždyť nejsem z tadyma," zkoušel to na policisty řidič, kterého přistihli při parkování v zákazu na pěší zóně Václavského náměstí v Praze. Hlídka neměla slitování a ze zdánlivě zmateného turisty se vyklubala známá firma.

Za špatné parkování mu chtěli udělit pokutu, ale všimli si, že je nervózní a má zarudlé oči. Rozhodli se proto, že provedou i test na drogy. "Ten však řidič opakovaně odmítal a policistům řekl, že na ně nemá čas," popisuje policejní mluvčí Richard Hrdina.

Řidič se nakonec přiznal ke kouření marihuany a zdůraznil, že nikde po vyšetřeních jezdit nebude. Místo výmluv zkusil úplatky. "Vždyť to jde vyřešit normálně na místě, tak chlapsky," oťukával policisty a pak jim rovnou nabídl peníze.

Související obsah

​"Hlídka muže několikrát poučila o jeho právech, povinnostech a případných následcích jeho jednání, avšak ten měl jiné řešení. Policistům řekl, že zaplatí každému čtyři tisíce korun a že se domluví jako chlapi," doplňuje Hrdina.

Hlídka si vše natáčela na osobní kamery, kterých si muž zřejmě nevšiml. A při lustraci zjistila, že s řízením pod vlivem drog už má bohaté zkušenosti a v minulosti už měl kvůli tomu několikrát zákaz řízení.

Související obsah

​"Čtyřiatřicetiletého muže následně policisté zajistili a převezli na služebnu, kde mu sdělili obvinění z trestného činu podplácení, za což může v případě odsouzení strávit až dva roky za mřížemi," dodává policejní mluvčí.

vak, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Související témata

Důležité Události