Auto

KVÍZ: Jak zvládnete nové otázky pro autoškoly? Otestujte svoje znalosti

Nové otázky, které se brzy zařadí do závěrečných zkoušek autoškol, jsou už teď přístupné veřejnosti. Výtečnou příležitost ozkoušet si své znalosti a řidičský um tak mají nejen adepti na řidičský průkaz, ale i zkušení řidiči.

Sada 35 otázek, kterou v úterý zveřejnilo ministerstvo dopravy, se zaměřuje především na zranitelné lidi, jako jsou cyklisté nebo chodci. Tvoří ji především fotky dopravních situací, které doplňují tři dynamické otázky. Jedná se o animace, které zobrazují nějakou dopravní situaci. Od této animace se potom odvíjí samotná otázka.

"Nové otázky jsou součástí projektu Nová generace testových otázek pro žadatele o řidičské oprávnění. Jde o 100 nových textových a 20 animovaných dopravních otázek pro zkoušky v autoškolách, které postupně nasazujeme do ostrých testů," sdělil mluvčí ministerstva dopravy František Jemelka. 

Související obsah

​Otázky si svoji cestu do ostrých testů najdou až 13. února, ministerstvo je však zveřejnilo již nyní, aby se s nimi mohli adepti i provozovatelé autoškol patřičně seznámit. V kvízu, který jsme pro vás připravili, naleznete výběr osmi situací. Na jejich základě si můžete udělat obrázek o tom, jak byste rozšířený test zvládli.

Svoje schopnosti si můžete otestovat zde:

​A pokud máte výsledky svého testu, můžete se nám s nimi pochlubit zde:

​Seznam všech nových otázek spolu se správnými odpověďmi je k vidění na webu eTesty.cz.

Na nové otázky v autoškolách nedokázali odpovědět ani profesionálové:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události