Ekonomika

Obří požár v Boleslavi zasáhl i Škodovku. Může znovu výrazně omezit výrobu aut

Jen co Škoda Auto na začátku roku oznámila, že se postupně vypořádává s následky loňských výpadků dodávek čipů, zasáhla do výroby aut další nečekaná událost. Víkendový obří požár v Mladé Boleslavi zasáhl i jednoho z důležitých dodavatelů automobilky. Je tak možné, že Škodovka znovu bude nějaký čas vyrábět jen nedokončené vozy.

Sobotní požár v Mladé Boleslavi způsobil škody přesahující miliardu korun. A znovu výrazně zasáhl i do výroby aut ve Škodovce.

Plameny totiž zničily haly, které má v nájmu firma Grupo Antolin Turnov, tedy jeden z důležitých dodavatelů automobilky, který vyrábí interiérové díly do aut.

"Aktuálně prověřujeme rozsah dopadu této události do objemu výroby vozů," sdělila v pondělí mluvčí Škody Auto Martina Špittová s tím, že při likvidaci sobotního požáru pomáhali i podnikoví hasiči ze Škodovky.

Další podrobnosti o zásahu do výroby automobilka zatím komentovat nechce. Nejspíš ale bude muset nějaký čas opět vyrábět nekompletní auta. Podle informací iDNES.cz totiž firma Grupo Antolin Turnov dodává přímo na linky výplně dveří do modelu Škoda Octavia.

Před pár dny přitom Škodovka oznámila, že se jí konečně daří postupně vyprazdňovat odstavná parkoviště, kde musely nekompletní vozy čekat několik týdnů na dodávky nedostatkových čipů.

Související obsah

​Víkendový požár v Mladé Boleslavi dál vyšetřuje policie. Policejní technici na místě využívají i dron, který zdevastovanou halu snímá ze vzduchu. Firma Grupo Antolin Turnov v areálu skladovala díly a linky na jejich výrobu. Mezi zákazníky společnosti patří kromě Škoda Auto také Volkswagen, Volvo, Audi, Ford, Jaguar, Mercedes, Hyundai, Toyota či Renault.

V okolí zničené haly pracují také operativci, kteří zjišťují, co se před a v době požáru dělo. Ochranka totiž prý v sobotu večer přistihla v areálu neznámého muže, možná bezdomovce. Jestli mohl mít něco společného s požárem, zatím není jasné.

Související obsah

​Požár byl ohlášen v sobotu kolem půl deváté večer. Plameny nejprve zasáhly uskladněné palety, následně se rychle rozšířily na okolní budovy. Zásah hasičům komplikoval především silný vítr. O víkendu v hale nikdo nebyl, a tak se naštěstí požár obešel bez zranění. Více než 100 hasičů s požárem bojovalo skoro šest hodin.

vak, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Ekonomika

Důležité Události