Domácí

Spor o proraženou pneumatiku pokračuje. Vše může skončit až u soudu

Spor o silnici připomínající tankodrom, který se rozhořel mezi radním města Vysoké nad Jizerou Bohdanem Blažkem a vedením Libereckého kraje, má pokračování. Ve středu hejtman společně s náměstkem pro dopravu na tiskové konferenci oznámili, že silnici opraví. Jde prý o dlouhodobě plánovanou akci.

V radním města Vysoké nad Jizerou Bohdanovi Blažkovi bouchly saze. Kvůli dírám na silnici si totiž prorazil pneumatiku. Na oficiálním profilu města uveřejnil ostrý dopis hejtmanovi s tím, že chce věc dostat před soud.

"Kraj neefektivně spravuje naše silnice. Chystám se tedy porovnat, kolik se spotřebovalo materiálu, kolik stála práce a kolik byly náklady na celou tuhle opravu," uvedl Bohdan Blažek a dodal, že chce silnici označit cedulemi s kontakty na hejtmana a jeho náměstka. 

Související obsah

"Já to považuji za nehoráznost. Panu radnímu chci vzkázat, že jsem ještě neviděl žádnou silnici, která by se opravila na facebooku a kterou by opravily cedule na začátku a na konci města. Chápu, že je před volbami a chápu, že se chce zviditelnit. Na druhou stranu my 160 milionů v rozpočtu kraje bez dotací z EU nemáme. Nemůžeme tedy jen tak začít stavět podle toho, kdo si napíše facebookový příspěvek," reagoval Martin Půta (SLK), hejtman Libereckého kraje.

"Přijde někdo s lopatou, zadělá díru, přijede válec, na ten válec se mu to lepí zpátky. Už před 10 lety nebyla tato silnice opravitelná tímto způsobem a mělo dojít k celoplošné opravě, kterou jsme naprosto beznadějně urgovali," řekl Blažek.

Související obsah

Kraj loni v létě městu nabídl místo látání děr silnici odfrézovat a položit prozatímní nový povrch. Město chce ale před opravou stihnout položit novou kanalizaci.

"Nabízeli jsme velkoplošnou opravu, ale nakonec jsme se s vedením obce domluvili jinak. Letos totiž plánujeme rekonstrukci, která vyjde na 160 milionů korun," uvedl radní pro libereckou dopravu Jan Sviták.

Loni kraj opravil ve Vysokém příjezdovou silnici od Sklenařic za 64 milionů korun. Ročně na opravy silnic dává miliardu korun.

luk, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Související témata

Důležité Události