Domácí

Policie hledá účastníky nelegálního závodu. Zákony jsou na ně ale krátké

Policie stále prověřuje sobotní řádění rychlých aut v centru Prahy a shání další svědky. Problémem ale je, že u nás mohou policisté v podobných případech rozdávat jen pokuty za přestupky. Například za překročení rychlosti. V Německu by za to samé hrozilo i vězení.

Původně to prý byla vyjížďka pěti kamarádů. Čím víc se blížili centru Prahy, tím víc aut se k nim mělo připojit. My jsme mluvili s dalším účastníkem sobotního srazu v Pařížské ulici. Dopravní předpisy prý neporušili.

"Jasně, párkrát nám to hráblo, čoudily gumy, ale bylo to všechno kontrolované, v malé rychlosti, myslím si, že žádný přestupek," řekl řidič. Policie stále shání další záběry. "Viděl jsem, co tam dělal, nebylo to asi úplně v pohodě, ale ten člověk k nám nepatří," prohlásil o jednom z účastníků dotázaný řidič.

"Podobné chování je samozřejmě naprosto nepřijatelné a nemělo by k němu vůbec docházet. Účastníci podobné akce nejenom, že ohrožují sami sebe, ale mohou být nebezpeční pro ostatní řidiče," upozornil mluvčí brněnského okruhu Autodrom Petr Boháč. 

Související obsah

"Na veřejných komunikacích se neukáže ani kdo je lepší řidič, ani kdo má lepší auto, ale jenom kdo víc riskuje," myslí si zakladatel Klubu sportovních aut Nikolaos Seizis. 

Na podobné chování za volantem jsou české zákony poměrně krátké. Naopak třeba v Německu by skupině z Pařížské ulice hrozilo zabavení aut nebo dokonce vězení. "Se vší pravděpodobností by to bylo bráno jako nelegální závod. Navíc je tam ta záležitost hluku, v Německu je přesně stanovených 88 decibelů, co je nad to, to je postižitelné," vysvětlil dopravní expert Igor Sirota.

Milovníci vůně spálených gum se nejčastěji scházejí na kruhových objezdech nebo na parkovištích obchodních domů. Akce v centru města je podle policie ojedinělá.

kdu, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události