Zahraničí

Překvapivý výlov. V bahně rybníka našli devět hnijících vraků z devadesátek

Překvapivý výlov. V bahně rybníka našli devět hnijících vraků z devadesátek
Zdroj: Scottish Water

Devět rezivějících aut se skrývalo pod hladinou vodní nádrže v parku poblíž skotského Glasgow. V bahně tam vraky hnily nejméně 20 let, píše skotský deník The Herald.

Klasická limuzína Rover 827 z roku 1988, Citroen AX z roku 1995, o rok mladší Ford Mondeo (1994), Citroen XM (1989); Nissan Prairie (1988); Opel Astra (1987); Peugeot 605 (1990); Vauxhall Carlton (1984) a Fiat Uno neznámého roku výroby.

To je "poklad", který před pár dny vyzvedli z bahna vodní nádrže uprostřed Skotska. Devět aut tam hnilo. Podle informací deníku The Herald se jich někdo nelegálně zbavil.

Vraky se objevily před čtyřmi lety, když kvůli suchu hladina nádrže klesla. Tehdy se tam potopili policejní potápěči, aby auta identifikovali. Od té doby tam ale auta dál rezivěla – úřady rozhodly, že je bezpečnější je nechat tam, kde jsou.

Hladina ale dál klesla a nádrž s vraky začala pořádně zapáchat. Po dalších stížnostech obyvatel se teď auta konečně podařilo vytáhnout – podívejte se:

"Prioritou byla ochrana životního prostředí, bezpečnost dvacetičlenného týmu na místě a také uživatelů parku. Náročná operace se plánovala měsíce," popsal Gerry O’Hara, projektový manažer vodárenské firmy Scottish Water.

Související obsah

Společnost uvedla, že vyprošťování pod dohledem expertů na životní prostředí nakonec trvalo jeden den. Proběhlo "s vojenskou přesností" a bez problémů. Vraky prohlédla policie a následně zamířily na vrakoviště.

Vypuštěná voda teď má být doplněna na původní úroveň.

vak, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události