Ekonomika

Škodovka už zase může vyrábět Octavie. S následky požáru se rychle vyrovnala

Škodovka už zase může vyrábět Octavie. S následky požáru se rychle vyrovnala
Výroba ve Škoda auto | Zdroj: TV Nova

Ničivý požár v Mladé Boleslavi před osmi týdny zasáhl i jednoho z významných dodavatelů automobilky Škoda. A Škodovka znovu musela zasáhnout do výroby, nemohla totiž dokončovat nové Octavie. Teď je vše jinak – výroba je částečně obnovená.

"Gratuluji mému týmu ve Škoda Auto a týmu ve společnosti Grupo Antolin Turnov za dokončení malého zázraku: během osmi týdnů dosáhly toho, co by běžně trvalo až devět měsíců," uvedl na sociální síti LinkedIn člen představenstva pro výrobu ve Škoda Auto Karsten Schnake.

Krizovým týmům se totiž povedlo částečně obnovit výrobu dveřních výplní a zmírnit další negativní dopady na dodávky škodovek zákazníkům. "Nekompletní vozy Škoda Octavia budeme moci začít dokončovat a dodávat velmi brzy," slíbil Schnake. Předpovědi po požáru podle něj vůbec nebyly tak optimistické.

Související obsah

​Obří požár vypukl v areálu boleslavské pobočky Grupo Antolin v sobotu 29. ledna, podle předběžných odhadů způsobil škodu přes miliardu korun. Více než 100 hasičů s požárem bojovalo skoro šest hodin. Podívejte se na reportáž:

vak, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Ekonomika

Důležité Události