Zábava

Tomu se říká drift! Kalle Rovanperä v Praze pořádně předvedl Toyotu Supra

Hvězdný jezdec týmu Toyota Gazoo Racing, jednadvacetiletý Fin Kalle Rovanperä, byl v sobotu hostem tradičního Tipcars Pražského Rallysprintu na kterém předvedl exhibiční jízdu s Toyotou Supra. Diváci byli u vytržení z jeho dovedností a dechberoucího driftování, při kterém se na silnici i na diváky valil hustý dým.

"Toyota Supra je hodně rychlá, a to máme rádi. Začínal jsem opravdu hodně mladý a jsem na všechno okolo závodů a rychlé jízdy absolutně zvyklý. Já se nikdy nebojím, opravu nemám nikdy z rychlé jízdy strach,“ zdůrazňoval po závodě v Praze Kalle Rovanperä.

Na jeho kousky se Suprou se mlžete podívat v úvodním videu.

Kalle je synem někdejšího úspěšného jezdce Harri Rovanpery. "Táta mě ani za mlada neučil, jak jezdit, prostě jsem se to naučil sám, rodina mě jen skvěle podporuje,“ popisuje Kalle, který se v roce 2019 stal mistrem WRC-2 Pro.

Zdroj: Toyota CE

​Před několika dny vyhrál Švédskou rallye, která je druhým kolem světového rallyového šampionátu FIA 2022. "Švédská rallye byla letos skvělá, podmínky byly složité, začínali jsme na první pozici startovního roštu, což je vždycky náročné, ale zvládli jsme to dobře,“ říká.

Související obsah

​Tým Toyoty získal pódiový double, třetí místo obsadil Rovanperův stájový kolega, Fin Esapekka Lappi.

vak, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Zábava

Důležité Události