Zábava

Stupidní závod na semaforu. Řidič rozsekal svůj sporťák hned za křižovatkou

Stupidní závod na semaforu. Řidič rozsekal svůj sporťák hned za křižovatkou
Zdroj: YouTube / ViralHog

Tvrdým nárazem do sloupu veřejného osvětlení skončil přihlouplý závod dvou řidičů na křižovatce v americkém městě Dayton. Z nabušeného sporťáku Dodge Viper zůstaly jen trosky. Řidič naštěstí vyvázl bez zranění.

Tenhle pouliční závod skončil šest vteřin poté, co začal. A konec to byl hodně drsný. Jeden z účastníků rozmlátil legendární americký desetiválcový sporťák Dodge Viper RT/10 o sloup.

Červený Dodge Viper se řadí na semaforu vedle upravené ošuntělé béžové Hondy Acura Integra, oba vytáčejí motory a přihlížející řvou vzrušením.

Acura má na předním skle napsáno slovo "junk", v překladu tedy brak nebo haraburdí. Jakmile závod odstartuje, trvá pár vteřin a v haraburdí se rychle mění i červený Viper –⁠ podívejte se:

Jeho řidič šel bleskově do vedení, pak ale nezkrotil osmilitrový desetiválec pod kapotou, jeho 400 koní a hlavně mohutný příval točivého momentu, který tenhle stroj posílá na zadní kola. Hned za křižovatkou ztratil kontrolu, překřížil dráhu druhému autu, vyjel na chodník a rozbil svůj sporťák o sloup. Zaplaťpánbůh na chodníku zrovna nikdo nestál ani neprocházel.

Související obsah

​Šokovaní diváci běží šoférovi na pomoc, ten nakonec vylézá sám –⁠ na záběrech je vidět, že se mu při nárazu aktivoval airbag. Britský deník Daily Mail potvrzuje, že řidiči se naštěstí nic vážného nestalo. Zato auto skončilo v troskách.

Cena za tenhle hloupý a nezvládnutý závod bude dost vysoká. Dodge totiž v letech 1992 až 2016 vyrobil jen zhruba 31 800 Viperů a cena každého z nich se tak počítá ve statisících.

vak, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Související témata

Důležité Události