Domácí

Neměli byste jít zpátky do autoškoly? Tenhle test vám dává pořádně zabrat

Neměli byste jít zpátky do autoškoly? Tenhle test vám dává pořádně zabrat
Zdroj: TV Nova

Na začátku června přibude do závěrečných testů v autoškolách další sada nových otázek. Bude jich 32 a zčásti se zaměří i na situace, kdy se řidiči potkávají s nejzranitelnějšími účastníky, tedy motorkáři, cyklisty a chodci. Vybrali jsme 13 z nich a nechali jsme vás odpovídat. Výsledek je ale až hrozivě špatný.

Ministerstvo dopravy a Asociace autoškol představily novou sadu 32 otázek pro budoucí řidiče. Do závěrečných zkoušek budou zařazeny od 5. června. Do našeho testu jsme vybrali 13 z nich. Od středy se nastřádalo přes 2 800 pokusů o úspěšné zvládnutí kvízu, ale pouze 54 z nich bylo bezchybných!

Skoro stejný počet čtenářů dokončil test s jednou chybou (55). Dvě chyby mělo 165 účastníků a se třemi chybami skončilo skoro 300 pokusů.

Největší počet testů (465) je ale s pěti chybami, skoro 400 z vás udělalo chyb dokonce šest. A to už je opravdu dost. Necelá pětina čtenářů kvíz ani nedokončila. Zkuste si raději ještě jednou otestovat svoje znalosti z pravidel:​

​Nové otázky jsou součástí projektu Nová generace testových otázek pro žadatele o řidičské oprávnění, mají zohlednit i aktuální témata jarní a letní sezony, kdy se řidiči na silnicích častěji setkávají s motorkáři, cyklisty či chodci.

Související obsah

​Aktuální sada je už třetí v pořadí. Celkem jde o 100 nových textových a 20 animovaných dopravních otázek, které jsou postupně nasazovány do ostrých testů.

Novou generaci otázek si můžete vyzkoušet kompletně také na webu noveotazky.cz. Celá sada otázek, včetně těch původních, je pak dostupná ve veřejné části aplikace ministerstva dopravy ZDE.

Některé nové otázky doprovodí i animace a videa, která velmi realisticky zobrazují situace, s nimiž se řidič v provozu může setkat. Podívejte se na ukázku:

vak, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Domácí

Důležité Události