Řidič na Havlíčkobrodsku předjížděl kolonu vozidel. Havárii zabránil jen duchapřítomný řidič protijedoucího kamionu, který prudce zabrzdil a vyhnul se tak fatální srážce.
Za traktorem se táhla kolona vozidel. Řidič osobního auta je všechna nebezpečně předjížděl a to i přesto, že v protisměru jel kamion. Za volantem nákladního auta seděl pan Stanislav. Naštěstí se mu podařilo na poslední chvíli zabrzdit a strhnout řízení. Zabránil tak čelní srážce. "Můj kamion byl naložený. Lidé by si měli uvědomit, že tu soupravu nezastavím jen tak," řekl řidič Stanislav.
Prudce brzdit musel i řidič předjížděného traktoru a řidiči v koloně za ním. Incident se odehrál nedaleko Ždírce nad Doubravou na Havlíčkobrodsku, kde řidič osobního auta ohrozil všechny okolo sebe.
Video chce řidič kamionu poskytnout policistům. Silničnímu pirátovi může hrozit zákaz řízení až na jeden rok a až desetitisícová pokuta. Podobné chování je na tuzemských silnicích k vidění čím dál častěji.