Zahraničí

Parádní Ford za 17 milionů skončil v troskách. 50letý majitel udělal hloupou chybu

Parádní Ford za 17 milionů skončil v troskách. 50letý majitel udělal hloupou chybu
Zdroj: John Peddie / Facebook

Před měsícem si pořídil nádherný a vzácný sporťák Ford GT Heritage Edition z roku 2006. Takových aut se vyrobilo pouhých 346 kusů, takže cena v aukci překročila částku 700 000 dolarů, v přepočtu tedy vůz stál skoro 17 milionů korun. Velmi brzy ale tenhle milionový kousek skončil v troskách. Podle policie jeho nový majitel nepochopil, jak zacházet s manuální převodovkou.

Tvrdým nárazem do palmy skončil začátkem května výlet Fordu GT po pobřežních silnicích americké Floridy. Novopečený 50letý majitel rozbil svůj vzácný sporťák poté, co si neporadil s řazením.

Robert J. Guarini řekl policistům, že nad vozem s výkonem 550 koní ztratil kontrolu poté, co podřadil, informuje s odkazem na policejní zprávu motoristický portál Road & Track.

Chyba vedla k čelnímu nárazu do palmy. Majitel auta pak tvrdil, že okolností nehody bylo více. Kromě nezkušenosti za to prý mohly i staré pneumatiky nebo zablácená dlažba.

Související obsah

​"Nechci, aby si lidé mysleli, že jsem závodil. Jel jsem 35 mil v hodině," vysvětloval Guarini pro Road & Track. Jeho rychlost se tedy v době nehody údajně pohybovala kolem 56 km/h, a navíc prý před nárazem nepodřazoval, naopak přeřadil z jedničky na dvojku.

V době nárazu neměl u sebe telefon, takže rozbitý sporťák nechal na místě a vrátil se domů, aby zavolal policii. Mezitím si škodu nafotilo několik zvědavců.

Náraz aktivoval několik airbagů a rozbil celý předek. Vzhledem k ceně auta bude oprava hodně nákladná.

Policie Guarinimu dočasně zabavila řidičák za nehodu i řízení neregistrovaného vozidla. On ale tvrdí, že papíry k vozidlu má v pořádku a zadržení řidičáku je pouze úřední chyba.

vak, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události