Domácí

Řidičák mu sebrali za alkohol. Teď ho chtěl zpátky, v autoškole ale zase jezdil namol

Řidičák mu sebrali za alkohol. Teď ho chtěl zpátky, v autoškole ale zase jezdil namol
Ilustrační foto Zdroj: TV Nova

Řidič s alkoholem v krvi není pro policejní hlídky bohužel nijak výjimečný úkaz. Raritnější ovšem je, když jde o žáka autoškoly. Takového odhalili policisté v neděli na Třinecku. Hrozí mu až rok vězení.

Nad drzostí některých řidičů zůstává rozum stát. Osobně se o tom přesvědčila policejní hlídka ve Vendryni na Třinecku. Ta v neděli ráno zastavila vůz autoškoly - řidič jim byl povědomý, protože ho už dříve řešili za jízdu pod vlivem alkoholu.

Devětačtyřicetiletý muž chtěl v autoškole absolvovat přezkoušení poté, co mu na konci loňského roku skončil zákaz řízení. Při kontrole ale policisté pojali podezření, že ani tentokrát není střízlivý. Okamžitě mu proto dali dýchnout. Nadýchal 1,8 promile...

Související obsah

Řízení se proto musela chopit instruktorka, která údajně netušila, že je její žák silně podnapilý. Za řízení v opilosti teď muži hrozí až rok vězení.

"Dopravní policisté předali věc kolegům z obvodního oddělení Třinec, kteří ve zkráceném přípravném řízení sdělili muži podezření ze spáchání přečinu ohrožení pod vlivem návykové látky. Podezřelému hrozí trest odnětí svobody až na jeden rok," uvedla mluvčí policie Kateřina Kubzová.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události