Domácí

Policie varuje před unáhleným vjížděním do křižovatek. Hrozí i pokuty

Policie zveřejnila videozáznam, kterým chce varovat řidiče před unáhleným vjížděním do křižovatek. Ukazuje šoféra, který najel do světelné křižovatky na poslední chvíli a srazil chodce, který měl zelenou. Podle policistů se stejným způsobem denně chovají tisíce motoristů.

Řidič se nacpal za semafory, navíc už neviděl na světla a ve zmatku vystartoval dopředu. V tu chvíli to bylo kdo z koho. Zelenou totiž měla jiná auta a především také chodec, kterého řidič smetl ze silnice.

"Řidič najel do křižovatky v rozporu s předpisy a když ji opouštěl už na červenou, tak nezaregistroval chodce na přechodu, který přecházel na zelenou a srazil ho," vysvětlil policejní mluvčí Pavel Šváb.

Související obsah

Video policie sdílela na sociálních sítích s nadpisem "Nevjížděj do křižovatky, když nemůžeš pokračovat". Podle policistů se totiž podobně chovají každý den tisíce řidičů. "V případě, že řidič nemůže bezpečně opustit křižovatku, tak by do této křižovatky neměl vjíždět," uvedla policejní mluvčí Ústeckého kraje Veronika Hyšplerová.

"Je to častý problém. Většina řidičů bohužel začne zmatkovat a vyrobí nějakou nebezpečnou situaci. Pokud uváznu, tak se nesnažím projet za každou cenu," nastínil dopravní expert Jan Pechout.

Výrazně častější jsou podobné situace na křižovatkách s kruhovým objezdem. Třeba na jednom si řidiči evidentně s pravidly hlavu příliš nelámou. Ve špičce se pak na takových křižovatkách víc stojí než jede.

"Často se s tím setkávám. To je takové to, jakože musím někde být hr. Já tam nevjíždím, jakmile se tam nemůžu dostat," sdělil jeden z oslovených. Vjet zbrkle do křižovatky a zablokovat ji se nemusí vyplatit, je to přestupek, za který hrozí až dvoutisícová pokuta.

ls, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Související témata

Důležité Události