Domácí

Neskutečný hazard! Řidič kamionu na Nymbursku předjížděl na plné čáře

Velmi nebezpečnou jízdu kamionu se podařilo natočit svědkovi na Nymbursku. Šofér mnohatunového kolosu předjížděl na plné čáře, protijedoucí auta musela brzdit a uhýbat do odstavného pruhu. Záznamem už se zabývá policie. Podobně nebezpečných situací je na českých silnicích čím dál více.

V pátek na obchvatu Nymburka kamion předjížděl, i když už byla přerušovaná čára dávno za ním. Zařazoval se na poslední chvíli. Tohle mohlo skončit hodně špatně. "My už jsme taky neměli, kam uhnout. Byl to dost nepříjemný pocit," přiznal svědek události.

Šofér kamionu předjížděl dva jiné kamiony a plošinu. Na ostatní nebral ohledy. Nezbylo jim než brzdit a uhýbat ke krajnici. Rozhodovaly metry. "Nevypadalo, že by chtěl nějak ten svůj manévr ukončit," doplnil svědek.

Související obsah

"Je to špatně. To znamená, že jedu vědomě do něčeho, co nemusí dopadnout dobře," vysvětlil mluvčí Ústředního automotoklubu České republiky (ÚAMK) Igor Sirota.

Maximem za nedovolené předjíždění je 10 tisíc korun pokuty a roční zákaz řízení. Podle dopravních expertů by se nemuselo jednat pouze o přestupek. Jednání řidiče prý neslo znaky trestného činu. Záznam reportér TV Nova předal policii. "Za zaslaný kamerový záznam samozřejmě děkujeme. Už jsem ho poskytla kolegům z dopravního inspektorátu v Nymburce, kteří se jím budou zabývat," informovala policejní mluvčí Vlasta Suchánková.

Podobně nebezpečné manévry nejsou na českých silnicích nic výjimečného, vidět je to na i videích z nedávné doby. Hazardéry jsou často cizinci. "Zahraniční řidiči a zejména ti ze zemí na východ od naší republiky jsou o poznání horší než naši šoféři," má jasno dopravní expert Robert Kotál.

Nechvalně na sebe upoutat umí i Češi v cizině. Třeba jako řidič ve Francii jízdou v protisměru. Jiný Čech ohrozil v Německu školní autobus a musel za to dokonce do vězení.

ls, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Související témata

Důležité Události