Autoservis

Mercedes-Benz svolává milion aut ke kontrole. Mohou jim selhávat brzdy

Mercedes-Benz svolává milion aut ke kontrole. Mohou jim selhávat brzdy
Mercedes-Benz | Zdroj: Profimedia

Jedna z největších automobilek na světě Mercedes-Benz svolává zpět svá starší vozidla. Důvodem má být problém s brzdami. Potíže, kvůli kterým musí firma svolat vozidla zpět, se mají týkat až milionu aut po celém světě.

Potenciální problém s brzdovými systémy řeší firma Mercedes-Benz. Německý výrobce aut tak svolává starší modely některých svých automobilů. Společnost již kontaktovala majitele problémových vozidel. Ti se nachází po celém světě, firma tak musí problém řešit globálně.

Možné selhání brzd se týká především modelů pocházejících z let 2004 až 2015. Mercedes-Benz svolává SUV ze sérií ML a GL. Spolu s nimi shání k opravě také luxusní minivany třídy R. Dohromady zatím společnost svolala 993 407 vozidel po celém světě, z toho asi 70 tisíc jen v Německu, kde firma sídlí.

Související obsah

Problém, který může vést až k neřiditelnosti auta, vězí v posilovačích brzd. "Ve velmi vzácných případech a specifických podmínkách je možné, že obzvlášť silný brzdící manévr může poškodit systém brzd. Spojení mezi brzdami a brzdným systémem by tak mohlo selhat," vysvětlil podle portálu Guardian Mercedes-Benz důvody svolávání.

Podle firmy však zatím k žádnému konkrétnímu případu selhání brzd tímto systémem nedošlo. Svolávání je tak spíše preventivní. "Proces by zahrnoval inspekci potenciálně ohrožených vozidel, a pokud by kontrolou auto neprošlo, nevyhovující součástky nahradíme," oznámil Mercedes-Benz.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Související témata

Důležité Události