Za volantem

Řidič zoufale bojoval s parkovacím místem. Celou dobu se tím bavili strážníci

Podélné parkování je noční můrou nejednoho řidiče. Děsí nejen začátečníky, velké problémy může nadělat i zkušenějším šoférům. Zvláště těm, kteří mají řádně upito.

Zábavnou noční scénku sledovali a natočili strážníci v Pardubicích. Skoro dvě minuty z auta pozorovali řidiče, který se při parkování snažil trefit do poměrně velké mezery u chodníku. Sranda ale hlídku městské policie brzy přešla.

"Chápeme, že je to disciplína obtížná a krutá a i na snahy tohoto řidiče strážníci zpočátku hleděli s pochopením," popisuje scénku s podélným parkováním pardubická městská policie.

Video, které vidíte v úvodu článku, je zrychlené, ve skutečnosti "opatrné" pokusy o zaparkování trvaly o dost déle.

Související obsah

​Pobavený zájem hlídky městské policie postupně přerostl do zájmu profesionálního, a strážníci nakonec vyrazili prověřit své podezření. "Jakmile řidič vystoupil z vozu stylem dva kroky vpřed a jeden vrávoravý vzad, bylo už přes pokročilou hodinu téměř jasno," dodává pardubická městská policie.

Výsledek dechové zkoušky pak ukázal 2,08 promile a o hlavní příčině nejistého parkování už nebylo nejmenších pochyb. Případ tak strážníci předali kolegům z Policie ČR, kteří prověřují podezření ze spáchání trestného činu.

vak, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Související témata

Důležité Události