Domácí

Na dálnici D11 se řítilo auto protisměrem. Policisté pátrají po jeho řidiči

Další řidič jel v protisměru na dálnici na novém úseku D11 na úrovni Hradce Králové. Nehodu pravděpodobně nezpůsobil. Přesto po něm policisté, zatím neúspěšně, pátrají. K dispozici mají i krátký kamerový záznam, ze kterého ale není poznat registrační značka auta.

Naprostý šok zažil řidič auta, který projížděl 91. kilometr ve směru na Jaroměř. "Jede tu auto ve směru na Prahu, jede v protisměru. Nevím, jestli sjížděl v Kuklenách, to už jsem neviděl," oznamoval překvapený šofér policii.

Jinde, než na nájezdu na mimoúrovňové křižovatce, řidič bílého osobáku do protisměru najet nemohl. "Všude jsou dopravní značení podle zákona. Musel překonat několik dopravních značek, které mu vjezd zakazovaly," vyjádřil se mluvčí Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) Jan Rýdl.

Související obsah

V nejlepším případě musel řidič špatně najet na mimoúrovňové křižovatce na 95. kilometru, v protisměru tak urazil nejméně 5 kilometrů. Pokud jel po silnici od Hradce Králové už v protisměru, musel projet nejméně jednu zákazovou značku. Ovšem na nájezdu na dálnici do protisměru už žádná další zákazová značka není. Mohl ale také jet v protisměru 20 kilometrů už od Jaroměře.

​"Žádáme svědky, aby se přihlásili na linku 158," vyzývá policejní mluvčí Šárka Pižlová. Podle policistů se podobné případy stanou téměř vždy omylem. Pokud se vám to přihodí, nikdy necouvejte ani se nepokoušejte otáčet. "Okamžitě na sebe upozornit, klidně dálková světla, rozblikat výstražná světla a zastavit při krajnici," popisuje správný postup dopravní expert Roman Budský.

"Už několik podobných případů jsme na tom novém úseku měli. Řidiči hrozí pokuta 10 tisíc a zákaz řízení od půl roku do jednoho roku," objasnil Břetislav Urbánek z královéhradecké dopravní policie. A jestliže sami řidiče v protisměru potkáte, je nutné zpomalit, pokud možno zajet k pravé krajnici a okamžitě volat policii.

sei, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Související témata

Důležité Události