Zahraničí

Z téhle chyby byli řidiči nadšeni. Čerpací stanice prodávala benzín za 4 koruny

Z téhle chyby byli řidiči nadšeni. Čerpací stanice prodávala benzín za 4 koruny
Ilustrační fotografie Zdroj: TV Nova

V dnešní době hodně nákladný omyl předvedla čerpací stanice Shell poblíž města Sacramento v Kalifornii. Kvůli špatně vyznačené desetinné čárce tři hodiny prodávala benzín výrazně pod cenou. Zákazníci byli pochopitelně u vytržení.

Motoristy v USA drásají současné ceny paliva podobně jako řidiče u nás. O to větší radost měli minulý týden zákazníci čerpací stanice Shell u Sacramenta v Kalifornii.

Ta totiž prodávala benzín za cenu 69 centů za galon. V přepočtu tedy za 4,3 koruny za litr!

Když na omyl řidiči přišli, plnící pistole se netrhly. "Zveřejnil jsem to na svém instagramu a odpověděl jsem každému, kdo mi poslal zprávu. Zavolal jsem mámě a řekl jsem jí to a zavolal jsem svému bratrovi a řekl jsem mu to také," popsal pro americký Newsweek Darryl Surita, který se podílel na rychlém šíření dobré zprávy na sociálních sítích.

Související obsah

​"Myslel jsem, že je to příliš dobré, než aby to byla pravda, dokud jsem nezkontroloval stav paliva v autě a nepřesvědčil se, že je nádrž plná," dodal.

Za plnou nádrž zaplatil necelých 10 dolarů, zhruba 220 korun. A tak se k pumpě za chvíli vrátil s jiným autem a pak ještě jednou s bratrancem, se kterým natankovali 550 litrů do sudu.

To už byla čerpací stanice plná aut i lidí s kanystry…

Podle portálu lokální televize CBS za všechno mohla špatně zadaná desetinná čárka nejen na vývěsní tabuli, ale v celém systému benzínky. Správně měl galon stát 6,99 dolaru, což v přepočtu vychází na 43,6 koruny za litr.

Obsluze trvalo tři hodiny, než chybu vyřešila.

vak, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události