Zahraničí

Fatální chyba na dálnici. Na vyděšené řidiče letěla dodávka i kusy mostu

Fatální chyba na dálnici. Na vyděšené řidiče letěla dodávka i kusy mostu
Zdroj: Facebook / Christopher Steinbach

Co se může stát, když si neověříte výšku nákladu? Hodně natvrdo to předvedl řidič kamionu určeného na převoz aut. Za tahačem měl naložené dodávky a jednu z nich rozmlátil o dálniční nadjezd. Prostě se pod něj nevešel. Na dálnici tak vznikl pořádný chaos.

Jednomu z řidičů, kteří v neděli projížděli po mezistátní dálnici poblíž Miami na Floridě, se podařilo palubní kamerou zachytit hodně dramatické okamžiky.

Na záběrech je vidět kamion s naloženými dodávkami, který se blíží k dálničnímu nadjezdu. Jenže pod most se přepravník s příliš vysokým nákladem nevejde…

Jedna z naložených dodávek tvrdě naráží do konstrukce mostu a vzápětí letí mezi projíždějící auta. Za ní se sype plech a kusy betonu z rozbitého nadjezdu, kterým se ostatní šoféři v oblaku dýmu musejí bleskově vyhýbat. Podívejte se:

"Byl tam oblak prachu. Vypadalo to, že celá ta věc explodovala," popsal pro televizní kanál ABC Local 10 jeden z přímých svědků havárie Brian McConnell. "Byl to chaos. Celé se to stalo ve zlomku vteřiny," dodal.

Zlomek vteřiny zřejmě zachránil život jemu i jeho rodině. "Ještě že jsme byli trochu vzadu a udržovali bezpečnou vzdálenost. Jinak jsme do toho mohli narazit," děkoval Bohu McConnell.

Padající vozidlo a trosky mostu přímo ohrozily i další řidiče, policisté následně uvedli, že letící dodávka zasáhla jediné auto - šedé SUV Toyota, které jelo těsně za kamionem.

Související obsah

​Ostatní šoféři stihli zareagovat a srážce se vyhnout. Nikomu se jako zázrakem nic nestalo.

Brian McConnell s rodinou pak zastavili, aby se ujistili, že jsou všichni v pořádku. "Děkovali jsme šťastným hvězdám, že všechno dopadlo bez vážnějších následků. Lidi byli jen strašně vyděšeni," dodal pro ABC Local 10

Televizní stanice dodal, že dálniční nadjezd už byl opraven.

vak, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události