Domácí

Přibrzdil, pak stejně vjel na koleje. Dodávku uvěznily závory, vlak přijel za 50 vteřin

Policisté pátrají po řidiči velké červené dodávky, který před týdnem na přejezdu ve Studénce ohrozil cestující ve vlaku Regiojet. Vjel na koleje,ačkoliv už blikala výstražná světla. Na přejezdu ho pak uvěznily závory.

"Podle všech dostupných informací řidič daného automobilu před železničním přejezdem přibrzdil, poté však i přesto, že bylo v provozu výstražné zařízení, vjel do prostoru železničních kolejí a před vozem i za ním se téměř bezprostředně a okamžitě sklopily závory," popisuje události z 6. června policejní mluvčí René Černohorský.

Velmi nebezpečný manévr předvedl řidič dodávky sedm minut před 13. hodinou na přejezdu v Nádražní ulici ve Studénce na Novojičínsku.

Naštěstí měl na kolejích dost prostoru, aby se vyhnul nejhoršímu. Dvě koleje slouží pro železniční trať vedoucí z Ostravy do Přerova, třetí je manipulační, například k posunování nákladních vlakových souprav a vagónů.

Související obsah

​Dodávka naštěstí zůstala stát blízko třetí koleje. "Přibližně po padesáti sekundách projel pomalou rychlostí za zadní části nákladního automobilu osobní rychlostní vlak s označením Regiojet. Vzhledem k tomu, že vůz stál téměř až u manipulační třetí koleji, bezprostředně nehrozila kolizní situace," doplňuje Černohorský.

Jakmile se závory zvedly, dodávka z přejezdu fofrem zmizela. Řidiče teď ho hledají studénečtí policisté, kteří na případu spolupracují s novojičínskými kriminalisty a dalšími policisty Územního odboru Policie ČR v Novém Jičíně.

Související obsah

​Větší dodávkový vůz měl pravděpodobně polskou mezinárodní registrační značku. "Jakékoli informace, které by vedly ke zjištění dosud přesně nezjištěného řidiče, lze kdykoli osobně či telefonicky sdělit policistům z Obvodního oddělení ve Studénce na jejich služebně nebo na čísle 974 735 761 případně kdykoli telefonicky zavolat, byť i anonymně, na bezplatnou linku tísňového volání Policie České republiky čísla 158," dodává policejní mluvčí.

Přejezd ve Studénce je podobnými incidenty nechvalně známý - od začátku loňského roku tam policisté řešili 12 různých případů a přestupků.

vak, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události