Domácí

Cesta na jih se neobejde bez komplikací. Řidiče čekají rozkopané silnice

Blíží se konec školního roku a většina Čechů vyráží nebo se chystá na dovolené či výlety. Jenže na mnoha místech, a to i na hlavních tazích čekají řidiče rozkopané silnice, což znamená kolony a zdržení. Podívejte se, kde se dají očekávat komplikace.

Tisíce českých turistů vyráží v těchto dnech na jih – hlavně do Chorvatska a Itálie. D1 je letos poprvé jakž takž průjezdná bez omezení, ale první problémy vás čekají u Jihlavy.

Na hlavním tahu na jih z Jihlavy na Znojmo je provoz omezen hned v šestikilometrovém úseku, nárazově se tvoří kolony. Jen o pár kilometrů dál vás čeká další zdržení – ve Vílanci opravují most. "Je to nepříjemné, furt musíme stavět a na něco čekat," postěžovala si čekající řidička Martina.

Související obsah

​Takzvaná císařská cesta na Vídeň je přitom jedním z nejvíce využívaných tahů při cestách na dovolené. "Za jeden den tudy projede 9 až 10 tisíc aut," prozradil pracovník sčítající vozidla Daniel Mirtl.

Ani jinými trasami si ale řidiči moc nepomůžou. Rozkopané jsou, nebo nejpozději od července budou, i prakticky všechny ostatní tahy na jih. Dopravní omezení čekají řidiče třeba na dálnicích D2, D3, D4 a D5.

sei, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události