Domácí

Utajená dálniční hlídka v akci. Piráti ji po D2 pořádně prohnali, letěli přes 200 km/h

Jeden jel 203 km/h, druhý dokonce 209 km/h. Ani jeden ale neujel… S oběma dálničními piráty si ve stejný den poradila policejní hlídka, která střežila jihomoravskou dálnici D2.

Policisté projíždějí dálnicí D2 v neoznačeném autě, když se kolem nich prožene tmavé BMW. Radar ukazuje 209 km/h! A hlídka se vydává do akce.

Dvaadvacetiletý mladík byl nakonec donucen svůj sólo závod ukončit, když ho zastavily modré policejní majáčky.

Pořádně šlápnout na plyn museli policisté z dálničního oddělení Brno-Chrlice ve stejný den ještě jednou. "Po poledni hlídka měřila rychlost bílého Superbu, který řídil třiatřicetiletý cizinec. Dopolední rekord sice nepřekonal, ale i tak radar policistům ukázal vysokou hodnotu 203 km/h," popsal policejní mluvčí David Chaloupka.

I rozparáděný Superb hlídka dokázala zastavit.

Související obsah

​Oba hříšníci mohou počítat s tím, že ve správním řízení vyfasují kromě finanční sankce i zákaz řízení minimálně na půl roku. Cizinec, který řídil bílý Superb, musel navíc už na místě zaplatit kauci.

"Takto vysoké překročení rychlosti totiž není možné vyřešit na místě, přestupce je oznámen správnímu orgánu, který uloží sankci v rozmezí 5 až 10 tisíc korun a zákaz řízení od 6 do 12 měsíců. Pokud by se cizinec projednání přestupku vyhýbal, kauce by propadla," doplnil Chaloupka.

vak, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Související témata

Důležité Události