Krimi

VIDEO: Pronásledovaný řidič ujížděl jak zběsilý, hnal se v protisměru i rychlostí 150 km/h

V Ostravě pronásledovala hlídka policie řidiče audi, který ohrožoval ostatní šoféry jízdou na červenou i jízdou v protisměru. Důvod jeho nebezpečné jízdy, při které překročil rychlost 150 km/h, zjistili policisté po jeho zadržení, v kufru vozidla totiž našli výbavu k výrobě pervitinu.

Hlídka začala v pondělí kolem 7. hodiny v Martinovské ulici v Ostravě-Porubě pronásledovat vozidlo značky Audi A6. Řidiče, který odmítl zastavit a ujížděl pryč, již znala z minulosti. Měl totiž zákaz řízení.

"Při zběsilé a nebezpečné jízdě vjel do jednosměrky, křižovatku projel na červenou, ale také v několika případech ohrozil jak protijedoucí vozidla, tak všechny účastníky silničního provozu. Policisté vyrozuměli ostatní hlídky v terénu o pronásledování vozidla, které skončilo nakonec před železničním přejezdem v Polance nad Odrou," uvedla v pátek k případu mluvčí policie Eva Michalíková.

Související obsah

​Po zhruba deseti kilometrech pronásledování se policistům podařilo řidiče zadržet. Jednalo se o 38letého muže, kterému úřady zakázaly řízení do roku 2027. Dechová zkouška na alkohol byla negativní, zato test na drogy pozitivní. Při prohlídce vozidla policisté v kufru našli náčiní na nelegální výrobu drog.

Kriminalisté muže obvinili z maření výkonu úředního rozhodnutí a z výroby a držení předmětu k nedovolené výrobě omamné a psychotropní látky. Podle Michalíkové se jedná o recidivistu, který má v rejstříku trestů již 19 záznamů. "V případě prokázání viny obviněnému hrozí pobyt za mřížemi až na 10 let. Také byl komisařem podán podnět na vzetí do vazby, který byl soudcem akceptován," dodala mluvčí.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události