Krimi

VIDEO: Muž ujížděl policistům. Honička skončila nehodou a namířenou zbraní

Muž na Příbramsku nerespektoval výzvy policie k zastavení auta a snažil se ujet. Po chvíli dostal smyk a havaroval. Policisté pak zjistili, že měl zákaz řízení a našli u něj drogy. Muž posléze přiznal, že si je vzal o den dříve.

Řidič jel v polovině května zelenou Škodou Octavia ulicí Příbramská v Sedlčanech. Kolem druhé hodiny ranní policisté muže vyzvali k zastavení auta. Řidič místo toho sešlápl plyn a snažil se policistům ujet.

Po téměř pěti kilometrech pronásledování dostal u kruhového objezdu nákupního centra v Sedlčanech smyk a havaroval.

Související obsah

Podle policistů se nehodlal jen tak lehce vzdát. "Policisté muže tahali ven zpoza volantu pod výhružkou zbraně a za použití donucovacích prostředků, zatímco se snažil zařadit zpátečku a couvat," vysvětluje mluvčí policistů Středočeského kraje Vlasta Suchánková.

Muž nakonec skončil s pouty na rukou. Kontrola ukázala, že měl zákaz řízení motorových vozidel až do července roku 2023. "Dále měl u sebe sáček s pervitinem a jak sám sdělil, ten si také den předtím aplikoval. Z tohoto důvodu odmítl test na omamné a psychotropní látky," dodává Suchánková.

Související obsah

Řidič podstoupil jen orientační dechovou zkoušku, která vyšla negativně. Dopravní policisté z Příbrami způsobenou nehodu zdokumentovali a muže si následně převzali policisté z obvodního oddělení.

Muž je podezřelý z maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání, současně je také podezřelý z nedovoleného nakládání s omamnými a psychotropními látkami a s jedy.

Související obsah

"Odmítnutí podstoupit orientační test na přítomnost psychoaktivních látek řeší policisté jako přestupkové jednání proti zákonu o provozu na pozemních komunikacích. V případě pravomocného odsouzení je muž ohrožen trestem odnětí svobody od jednoho roku do pěti let," uzavírá Suchánková.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Související témata

Důležité Události