Domácí

Šílená jízda řidiče Penamu. S dodávkou předjížděl na dvojité plné čáře

S pravidly silničního provozu si nejspíš příliš velkou hlavu nedělal jeden z řidičů společnosti Penam. Se svou dodávkou na silnici bez problémů předjížděl na plné čáře. Navzdory neurvalé jízdě však podle zákona řidiči nehrozí téměř žádný trest.

Šokující pohled čekal řidiče v Jihočeském kraji. Po silnici mezi Českým Krumlovem a Českými Budějovicemi se tam řítila dodávka pekařské společnosti Penam. Řidič dodávky si zjevně nedělal těžkou hlavu ani se značením na silnici. Neměl problém předjíždět ani na dvojité plné čáře.

O to víc je překvapivé, že za divokou jízdu hrozí řidiči maximálně symbolický trest. "Pokud tam nebyla značka zákaz předjíždění, jde pouze o nedovolené přejetí čáry. Nikoho neohrozil ani neomezil, takže za tenhle styl jízdy hrozí akorát pokuta 2,5 tisíce korun," řekl dopravní expert Roman Budský.

Související obsah

​Řidičovo chování však Budský odsuzuje. "Předjíždění na dvojité plné čáře je docela drzost. Přitom za to nepřijde ani o body. Sám to považuji za nesmírně riskantní a nemyslím si, že jde o dostatečný trest," dodal Budský, který video konzultoval s dopravními policisty.

Stačí přitom málo, aby šlo o vážný přečin. Pokud by totiž řidič dodávky předjížděl v místech, kde dopravní značka předjíždění výslovně zakazuje, jeho trest by byl rázem vyšší. Podle Budského by řidič přišel o sedm bodů a na 6 až 12 měsíců přišel o řidičský průkaz. Musel by také zaplatit pokutu, která by se pohybovala mezi 5 až 10 tisíci korun.

Svědek, který video natočil, se s celou záležitostí obrátil i na policii. Bez následků nenechala divokou jízdu ani společnost Penam, pro kterou řidič pracuje. "Náš zaměstnanec, který auto řídil, se k chybě přiznal a upřímně jí lituje. Situaci jsme prošetřili a vyvodili jsme adekvátní důsledky," řekl produktový manažer Penamu Adam Sedláček.

Související obsah

​Podle Penamu šlo o naprosto ojedinělý incident. "Dodržování pravidel a předpisů nejen v oblasti logistiky je v Penamu bráno velmi vážně a každý prohřešek individuálně posuzujeme a řešíme do posledního detailu," dodal Sedláček.

Velké štěstí měl jiný pirát silnic, který se jen tak tak vyhnul srážce s kamionem:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Související témata

Důležité Události