Zajímavosti

Nemáte je doma? Pneumatiky od známé značky mohou být poškozené

Nemáte je doma? Pneumatiky od známé značky mohou být poškozené
Ilustrační foto | Zdroj: Getty Images

Dvě sady zimních pneumatik od značky Nexen mohou být poškozené. Podle výrobce může dojít k oddělení nárazníku v kostře pneumatiky. Auto by v tomto případě mohlo být při jízdě nestabilní.

Na trhu se objevily poškozené pneumatiky. U řad Winguard Snow ‘G3 a Winguard Sport 2 od společnosti Nexen Tire může podle zjištění Slovenské obchodní inspekce dojít k oddělení nárazníku v kostře pneumatiky.

Ten je v konstrukci pneumatiky společně s běhounem, radiální kordovou vrstvou, bočnicí, vnitřní gumovou vrstvou, patkou a patním lanem. SOI o problému informovala samotná společnost. Ta zároveň varovala, že kvůli zmiňované vadě může být vozidlo při jízdě méně stabilní.

Firma Nexen spustila program dobrovolné výměny zasažených 5 447 zimních pneumatik. Ty byly vyrobeny v roce 2020 v jednom z českých závodů. Z tohoto vyrobeného počtu by mělo být celých 822 postiženo výrobní vadou.

Související obsah

"Tento specifický program dobrovolné výměny bude probíhat nepřetržitě. Pokud jde o úhradu nákladů, společnost Nexen Tire uhradí náklady na výměnu dotčených pneumatik do 31. prosince 2022. Po tomto datu společnost Nexen Tire posoudí každý případ a vymění dotčené pneumatiky podle svých záručních zásad," uvedla společnost ve stanovisku.

Zda máte pneumatiku, která do této skupiny patří, zjistíte podle identifikačního čísla DOT. To musí začít ve tvaru DOT 035, které je označením pro výrobní závod v České republice. V posledním čtyřčíslí pak bude 2920, což je označení období, v němž došlo k výrobě těchto pneumatik.

Na to, kterých typů pneumatik se program dobrovolné výměny týká, se můžete podívat v přiložené galerii.

Řidiči v Českých Budějovicích bojují s novým značením:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Související témata

Důležité Události