Domácí

Nepil jsem, tvrdil řidič policistům. Pak nadýchal neuvěřitelné 4 promile

Když policisté uviděli na testeru hodnotu 3,96 promile, docela je to šokovalo. Řidič jim chvíli předtím tvrdil do očí, že alkohol nepil. Podívejte se na video.

"Nějaký alkohol jste pil?" ptá se policista řidiče. "No nepil," vypálí šofér odpověď. Hlídka ale dobře vidí, že to není pravda. A tak se znovu ujišťuje. "No tak něco jo," přiznává vzápětí evidentně "namazaný" muž.

"Řidič jel s vozidlem značky BMW směrem na Chrudim a v Bylanech ho hlídka zastavila. Policisté muže vyzvali, aby z vozidla vystoupil a předložil veškeré doklady potřebné pro řízení vozidla. Z jeho chování, zpomalených pohybů a nejisté chůze policisté pojali podezření, že je 41letý řidič pod vlivem alkoholu," popisuje mluvčí policie Pardubického kraje Andrea Muzikantová.

Související obsah

​Přesto byli policisté výsledkem dechové zkoušky překvapeni. Ta totiž ukázala 3,96 promile. "To je hodně! Takhle jedete? V tomhle stavu?" ptá se policista na zveřejněných záběrech ze silniční kontroly.

Je s podivem, že šofér se čtyřmi promile dokázal stát a mluvit, natož řídit. S naměřenými hodnotami souhlasil a nepožadoval lékařské vyšetření spojené s odběrem krve. K požití alkoholu před jízdou se nakonec přiznal a uvedl, že alkoholem řešil osobní problémy.

Teď se ale dostal do ještě větších potíží. Na místě přišel o řidičský průkaz a policisté mu pochopitelně zakázali další jízdu. "Případ si převzali kolegové z Heřmanova Městce a zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky. V případě odsouzení muži hrozí trest odnětí svobody až na 1 rok, peněžitý trest nebo zákaz činnosti," dodává Andrea Muzikantová.

vak, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události