Domácí

Kamion prorazil svodidla a sjel z mostu. Po nárazu shořel, řidič je v nemocnici

Pražští hasiči zasahovali v sobotu nad ránem u havárie tahače s návěsem, který havaroval v ulici 5. května. Vozidlo prorazilo svodidla a následně jej zachvátil požár. Řidič vyvázl s popáleninami rukou, nohou i trupu a skončil v nemocnici. Příčinu havárie vyšetřují dopravní policisté, pravděpodobně za ni ale může mikrospánek.

"V ulici 5. května směrem k D1 zasahujeme u nehody kamionu, který sjel ze silnice a začal hořet. Na místě jsou dvě jednotky hasičů," informovali v noci na sobotu pražští hasiči na twitteru. "Používáme dva vodní proudy na uhašení požáru návěsu i tahače," dodali.

Zraněného řidiče si do své péče převzali záchranáři. "Posádka záchranářů, lékař a inspektor pečovali o 43letého řidiče kamionu, který utrpěl popáleniny horních končetin, dolních končetin a v oblasti trupu. Záchranáři zajistili žilní vstup, podali léky na bolest a další medikaci. Následně jej transportovali do Fakultní nemocnice Královské Vinohrady na ARO," informovali pražští záchranáři.

Související obsah

Požár zvládli hasiči ještě během noci uhasit. "Uklidili jsme vozovku a spolupracujeme s policií," sdělili.

Příčinu nehody vyšetřují dopravní policisté. "Pravděpodobně havaroval vlivem mikrospánku," řekl v sobotu dopoledne TN.cz policejní mluvčí Jan Daněk. "Na místo vyrazil i kolega z odboru pro životního prostředí a statik," dodal. Ti kontrolovali, jestli je místo po nehodě, při které unikly z havarovaného kamionu brzdové kapaliny, bezpečné.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Související témata

Důležité Události