Domácí

Začala Barum Czech Rally ve Zlíně. Přinese řadu omezení v dopravě

Ve Zlíně startuje největší motoristický podnik u nás, Barum Czech Rally Zlín. Jeho pořádání si ale vynutí mnohá dopravní omezení na východě Moravy. Přesune se například i autobusové nádraží.

Největší motoristickou akci v České republice přivítal v pátek Zlín. Jako každý rok bude i letos uzavřeno pro veškerý provoz centrum Zlína. Už dopoledne byly na mnoha místech zátarasy, další byly postaveny v průběhu dne.

Na několik hodin se od odpoledne přestěhuje ze svých prostor i autobusové nádraží. Uzavřen bude provoz z centra města na největší zlínské sídliště Jižní Svahy. Omezení se dotkne několika linek městské hromadné dopravy a vlaků mezi Zlínem a Vizovicemi.

Související obsah

Součástí letošní "Barumky" bude i Historic Rally, tedy závod aut vyrobených do roku 1990. Zatímco tyto letité speciály se dopoledne připravovaly v někdejším obuvnickém baťovském areálu, účastníci Barumky už ladili formu na cvičné rychlostní zkoušce.

Ta si vyžádala omezení v dopravě u Otrokovic. Během víkendu budou uzavřeny i další silnice v kraji. Organizátoři očekávají desítky tisíc fanoušků, kolony tak hrozí na mnoha hlavních silnicích kvůli jejich přejíždění mezi rychlostními zkouškami. V pohotovosti proto budou desítky policistů.

pv, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Související témata

Důležité Události