Krimi

Divoká honička na D1. Zdrogovaný Lotyš ujížděl rychlostí 230 kilometrů v hodině

Řidič z Lotyšska, který několik desítek kilometrů ujížděl policii po dálnici D1 směrem do Ostravy a spáchal několik vážných přestupků, skončil ve vazbě. Muž řídil pod vlivem pervitinu, jel v kradeném autě, ujel od čerpací stanice bez placení a naboural dvě auta, ve kterých se zranilo pět lidí.

Řidič jel po dálnici z Olomouce směrem do Ostravy až 230kilometrovou rychlostí. Policie ujíždějící Cadillac pronásledovala se zapnutými majáky téměř 80 kilometrů. Kvůli hustému provozu na dálnici a bezpečnosti ostatních řidičů ale policisté nemohli použít například zastavovací pásy.

Ujíždějící vůz zastavil v Bravanticích na Novojičínsku až náraz do před ním jedoucího auta. Z dovolené se v něm vraceli tři Poláci. Jejich vůz skončil na střeše a muži vyvázli s lehkými zraněními. Vzápětí rychle jedoucí Cadillac narazil do dalšího auta, ve kterém jeli dva lidé. Také oni skončili s lehkými zraněními v nemocnici.

Související obsah

Mezitím Cadillac narazil do svodidel. Řidiče a spolujezdce vzápětí zatkli policisté. Devětadvacetiletý Lotyš, který seděl za volantem, měl pozitivní test na pervitin a se středně těžkými zraněními skončil v nemocnici. Na soud bude čekat ve vazební věznici. Jeho spolujezdce policisté propustili z cely. Policisté na případu pracují s kolegy z Lotyšska.​

jal, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události