Krimi

Muž vrtákem zničil 35 pneumatik. Vybíral si auta s ukrajinskými značkami

Muž vrtákem zničil 35 pneumatik. Vybíral si auta s ukrajinskými značkami
Muž probodával pneumatiky | Zdroj: KŘP hlavního města Prahy

Policisté stíhají 50letého muže z Prahy. Ten letos v hlavním městě vrtákem zničil desítky pneumatik u zaparkovaných aut. Všechny vozy navíc měly ukrajinské státní poznávací značky (SPZ).

Kriminalisté z odboru extremismu a terorismu pražské policie zadrželi 50letého muže z hlavního města. "Od poloviny dubna do začátku září tohoto roku vrtákem zničil 35 pneumatik u zaparkovaných aut, čímž způsobil škodu přes 100 tisíc korun," informoval policejní mluvčí Jan Daněk.

Související obsah

Podle vyšetřovatelů navíc nešlo o náhodu, že všechny vozy měly ukrajinské SPZ. Muže nyní policisté stíhají pro trestný čin poškození cizí věci spáchaný na věci někoho jiného pro jeho národní příslušnost. V případě prokázání viny mu hrozí až tři roky vězení.

Související obsah

​Policisté zadrželi podezřelého už začátkem minulého týdne těsně poté, co poškodil dvě zaparkovaná auta v Praze 8 a 9. "Ostatně všechny skutky, kterých bylo podle našich zjištění 24, spáchal v těchto dvou pražských obvodech," doplnil Daněk.

Pneumatiky měl ničit vrtákem a akumulátorovou vrtačkou vždy z boční části tak, aby je už nebylo možné následně opravit. Muž se k incidentům policistům během vyslýchání přiznal. "Stíhání je vedeno na svobodě," uzavřel Daněk.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Související témata

Důležité Události