Zahraničí

Chvíle hrůzy za zavřenými závorami. Traktor a kombajn vjely do cesty pendolinu

Červená světla, zvukový signál, závory a mnohokrát dokola opakovaná varování. Na některé řidiče prostě nic z toho nezabírá. Ukazuje to video, které jako další odstrašující příklad zveřejnila polská správa železnic. Zemědělci poslali na železniční přejezd kombajn i traktor najednou, jen pár vteřin předtím, než se přiřítilo pendolino.

Mohla z toho být tragédie. Pendolino se na přejezd řítilo ve chvíli, kdy tam zemědělci prováděli nepochopitelné manévry. Šíleností na přejezdech už jsme viděli dost, tohle se ale přece jen vymyká.

Záznam z přejezdu v obci Šwiercze v Mazovském vojvodství severně od Varšavy zveřejnila polská správa železnic PKP Polskie Linie Kolejowe skoro měsíc po incidentu. "Záznam zveřejňujeme jako varování," podotýká PKP.

Na záběrech je vidět, že červená u přejezdu dávno bliká, pak jdou dolů i závory. A právě v ten moment na přejezd vjíždí zelený kombajn. Šofér zemědělského stroje se rozhlíží, jako by byl někde na křížení polních cest nebo na přechodu pro chodce, jinak ale vypadá naprosto v klidu.

Související obsah

​Vzápětí je vidět, že kombajn na koleje dotlačil traktor. I ten nebezpečně manévruje mezi závorami.

Pak naštěstí oba stroje z kolejí zmizí – kombajn proráží jednu ze závor a traktor odcouvá a "parkuje" podél zavřené závory na druhé straně. Za 10 vteřin přiřítí pendolino!

A zemědělci? Pořád vypadají, jako by se nic zas tak hrozného nestalo. Řidič kombajnu jde opravovat proraženou závoru a druhý mizí s traktorem v dáli.

vak, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události