Krimi

Zloději katalyzátorů opět řádí. Policie vyšetřuje několik případů v Jaroměři

Zloději katalyzátorů ze zaparkovaných aut jsou opět na scéně. Poškození hned několika aut vyšetřují policisté v Jaroměři.

Rhodium, palladium, platina, to jsou drahé kovy, které obsahuje část výfukového potrubí neboli katalyzátor. A právě tyto drahé kovy jsou důvodem, proč zloději katalyzátory kradou.

Během posledního týdne zloději odřezali katalyzátory z pěti zaparkovaných aut na parkovištích u sídliště v Jaroměři a o jeden katalyzátor přišel také majitel auta v nedalekých Dolanech. Policisté si myslí, že se ještě objeví další majitelé aut, kteří byli také okradeni. A zároveň žádají případné svědky, kteří mohli slyšet zřejmě v noci nějaké podezřelé zvuky řezání na jaroměřských sídlištích, aby se na policii přihlásili.

Související obsah

​Podle policistů trvá odříznutí jednoho katalyzátoru jen několik sekund. Drahé kovy z keramické vložky katalyzátoru pak vykupují české a moravské sběrny a prý se za ně platí až tisíce korun. "Způsobili škodu za více než 100 tisíc korun," uvedla mluvčí královéhradecké policie Lucie Konečná.

sei, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události