Zahraničí

Proč není dobrý nápad kouřit při čištění auta? Kamery zachytily šokující nehodu

Proč není dobrý nápad kouřit při čištění auta? Kamery zachytily šokující nehodu
Ilustrační snímek | Zdroj: Profimedia

Chvíle hrůzy zažil řidič, který se rozhodl vyčistit si svůj Volkswagen Golf u myčky v Jelení Hoře na polské straně Krkonoš. Neodolal a při čištění interiéru si zapálil cigaretu. Následoval výbuch.

Mohlo to skončit strašlivou tragédií, ani tak na to ale mladý řidič nikdy nezapomene. S četnými popáleninami totiž skončil v nemocnici. Proč? Rozhodl se vyčistit interiér vozu pomocí speciálního spreje s aerosolovým rozprašovačem a zapálil si u toho cigaretu.

Nehoda, o které informuje portál polské televize TVN24, se stala na začátku října u myčky v polském turistickém městečku Jelení Hora v podhůří Krkonoš.

V momentě, kdy řidič škrtl zapalovačem, nahromaděný aerosol se vznítil a vybuchl.

???Eksplozja w samochodzie??? ????Poniżej FILM???? ?Wczoraj (1.10.) strażacy PSP i ochotnicy z Sobieszowa zostali zadysponowani do zdarzenia, do którego doszło na terenie myjni przy ulicy Spółdzielczej w Jeleniej Górze. W samochodzie osobowym doszło do niewielkiej eksplozji. ?Mężczyzna czyścił wnętrze swojego pojazdu przeznaczonym do tego środkiem. Problem w tym, że jak widać na nagraniu, w trakcie próbował odpalić papierosa i wtedy doszło do zapłonu. ?Mężczyzna miał doznać licznych poparzeń ciała. Został przewieziony do szpitala. Materiał powierzony

Zveřejnil(a) TV DAMI Jelenia Góra dne Neděle 2. října 2022

Po explozi muž vyskočil z auta, ale i přesto se o něj museli postarat přivolaní záchranáři, kteří ho převezli do nemocnice. Život řidiči pravděpodobně zachránilo to, že měl při čištění auta otevřené dveře.

Vozidlo pak zkontrolovali hasiči. K myčce po oznámení výbuchu vyjely tři jednotky. "Hasiči, kteří vyjeli na místo, našli spálený střed vozu Volkswagen," uvedl mluvčí hasičů z Jelení Hory Krzysztof Zakrzewski.

Související obsah

​Zároveň upozornil, aby lidé pozorně četli informace na výrobcích a byli opatrní při jejich používání. K podobným nehodám podle hasičů docházelo častěji i při používání velkého množství dezinfekčních (a hořlavých) prostředků během pandemie covidu.

A na podobném principu fungují i ​​další prostředky, které se běžně používají v domácnostech, například laky na vlasy nebo deodoranty. "Jejich použití v relativně malých místnostech, jako jsou koupelny, a následný kontakt s otevřeným ohněm mohou vést k podobné situaci," varoval Zakrzewski.

vak, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události