Domácí

Auto v Jablonci lehlo popelem. Hasiči varují před častějšími požáry na podzim

Hasiči varují, že na podzim, kdy se rychle střídá teplo a zima, vznikají častěji požáry aut. Příkladem je ranní zásah v Jablonci nad Nisou, kde zcela shořelo osobní auto. Jen za listopad hasiči řešili už sedm takových případů.

Úterní brzké ráno v ulici Československé armády v Jablonci nad Nisou. I přesto, že hasiči mají základnu pár set metrů od místa požáru, hoření bylo tak rychlé, že z auta se už nepodařilo zachránit prakticky nic.

"Vyjížděli jsme k požáru osobního automobilu nedaleko naší hasičské stanice, kde došlo k závadě na elektroinstalaci," popsal mluvčí hasičů Jakub Sucharda.

Související obsah

Jen za listopad je to již sedmý podobný výjezd. Podle hasičů šoféři často šetří na údržbě svých aut a v předvánoční době řeší, zda své peníze nechat v servisu, nebo mít o nějaký ten dárek pod stromeček navíc. Požár auta je vždy velmi rychlý a prudce se rozvíjí.

"V podzimních měsících, kdy právě začíná docházet k častějšímu střídání teplot, se tyto závady objevují mnohem častěji, protože se uvolňují kontakty. Jsou silné proudy, nastřádaná špína během ročního provozu nasáklá olejem a jinými hořlavými kapalinami se může mnohem snáze vznítit," vysvětlil Sucharda.

Hasiči proto doporučují řidičům pravidelné preventivní podzimní kontroly v servisech. Škody na vyhořelých autech totiž bývají totální a takové auto už ve většině případů nelze opravit a zprovoznit.

ls, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Domácí

Důležité Události