Krimi

Abstinenta by tolik alkoholu zabilo! Opilý řidič tak chtěl ujet 100 kilometrů

Z Litoměřic až do Liberce měl namířeno řidič, kterému v krvi kolovalo tolik alkoholu, že by to podle lékařů pro abstinenta znamenalo smrtelnou dávku. Jeho podivné jízdy si všiml policista v civilu. Zavolal tedy hlídkám, kterým se silně opilého řidiče podařilo dopadnout.

Řidiče se snažili policisté zastavit, silnice mu totiž byla malá. Předtím kličkoval ze strany na stranu. A měl smůlu, že tím, kdo za ním v tu chvíli jel, byl shodou náhod zástupce vedoucího hlídkové policie, který jel v sedm ráno do České Lípy do práce.

Šéf policie nechtěl riskovat a z auta navigoval hlídky, aby mu jely naproti a nebezpečného řidiče zastavily. Řidiče pronásledoval dalších 10 kilometrů od České Lípy až k Novému Boru. "Nejprve nadýchal 2,77 a při druhém měření 2,92. Což znamená, že musel pít těsně před jízdou," sdělila policejní mluvčí Ivana Baláková.

Související obsah

Policistům se řidič snažil namluvit, že šlo o zbytkový alkohol. Přiznal jim, že před jízdou vypil osm velkých sklenic vodky. Tvrdil, že jede pracovat na stavbu, vyjel z Litoměřic a namířeno měl do 100 kilometrů vzdáleného Liberce.

"My jsme mu sdělili ve zkráceném přípravném řízení podezření ze spáchání ohrožení pod vlivem návykové látky," doplnila Baláková. Šoférovi nyní hrozí roční vězení a zákaz řízení, o kterém rozhodne soud.

ls, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Krimi

Důležité Události