Domácí

Ve kterém městě jsou nejhorší řidiči? Praha je dle závažnosti nehod až osmá

Nejnebezpečnějším městem pro řidiče v Česku jsou České Budějovice. Dokládá to index závažnosti dopravních nehod. A tímto tvrzením bychom mohli i částečně odpovědět na zásadní otázku, ve kterém českém městě jsou nejhorší řidiči.

Ostravským řidičům vadí Pražáci, Pražákům Brňáci a Ústečané a podle Ústečanů jezdí špatně všichni.

Na otázku, odkud jsou nejhorší řidiči, má asi každý svou odpověď. Vůbec nejnebezpečnějšími městy pro řidiče v Česku jsou ale podle indexu závažnosti dopravních nehod České Budějovice a Brno.

"Hodnota indexu udává poměr vážných a smrtelných nehod k celkovému počtu nehod, které jsou evidovány na území uvedených měst za určité období," vysvětlil mluvčí Generali České pojišťovny Jan Marek.

Související obsah

​Jihomoravský kraj byl loni na pátém místě v nehodovosti. Zároveň byl na druhém místě krajů, kde řidiči nejvíce bourali opilí. Podle mnohých řidičů nejhůře řídí Pražáci. Praha se ale v indexu umístila až na osmém místě.

Vůbec tak nejbezpečnějšími městy jsou prý Hradec Králové a Pardubice. "Asi si nemáme vzájemně moc co vyčítat, protože Česká republika jako taková v těch velkých mezinárodních statistikách nevychází vůbec dobře a například v poměru k miliardě ujetých kilometrů jsme druzí nejhorší za Jižní Koreou," upozornil dopravní expert z ÚAMK Igor Sirota.

GČP index řazený od nejvyššího k nejnižšímu (leden-červen 2022) | Zdroj: TV Nova
lud, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Domácí

Důležité Události