Zahraničí

V německém Essenu začal autosalon, míří na něj hlavně fanoušci tuningu

V německém Essenu začal tradiční autosalon a k vidění jsou tam ty nejzajímavější vozy od více než 500 různých značek. Na své si přijdou fanoušci sporťáků, ale i originálně vylepšených klasik.

Naleštěná superauta, která na ulici jen tak nepotkáme. Každičký detail na nich teď můžou obdivovat všichni návštěvníci německého autosalonu. A že budou mít dost práce, k vidění je tisíc aut ze všech koutů světa.

Do Essenu míří hlavně fanoušci tuningu. Na výstavišti je totiž řada unikátních kousků, které jsou upravené jako žádné jiné vozy na světě. Ať už jde o velikost kol, kvalitu reproduktorů nebo mix pestrých barev a výrazného podsvícení.

"Našemu odvětví se daří dobře, přežili jsme i koronavirovou pandemii. Dá se to tak říct. Lidé tolik neinvestovali do cestování a výletů, protože k tomu nebyla žádná příležitost, takže naše motto bylo: zůstaň doma a vylepšuj," uvedl Harald Schmidtke z německé tuningové asociace.

Související obsah

Rychlá auta k německým dálnicím neodmyslitelně patří. A tak s nimi musí držet krok i tamní strážci zákona. Všichni to dobře známe ze seriálu Kobra 11. Německá policie v Essenu ukázala své vylepšené elektroauto, které je součástí kampaně za bezpečný tuning.

"Tuning je velmi individuální koníček. Musím souhlasit s tím, že elektrické vozy se tu zatím moc neukazují, nejsou úplně dobře přijímané. Ale krok po kroku, čím víc je vídáme na podobných akcích, jako je tahle, ten trend přichází," řekl policista Christian Blüggel.

Jestli vás výlet do Německa kvůli vánočním trhům do téhle chvíle nelákal, možná vás přesvědčí právě pohled na nadupané stroje. K vidění jsou až do příští neděle. Cena vstupenky se pohybuje okolo 400 korun.

drz, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Zahraničí

Důležité Události