Domácí

V Praze byla kvůli sněhu jedna nehoda za druhou. Na vině jsou i řidiči, tvrdí experti

Husté sněžení zaskočilo i řidiče v Praze a okolí. Silničáři nestíhali sníh odklízet a doprava kolabovala. Jen v hlavním městě se dopoledne stalo kolem 80 nehod.

Vrstva sněhu na vozovce překvapila nejednoho řidiče v Praze. Dva osobáky se srazily kolem desáté dopoledne v Šáreckém údolí. Jen o pár hodin později ve stejné ulici se odehrála další nehoda. Silnice prý nebyla posypaná.

Na přívaly sněhu silničáři nestačili a řidiči bourali. Přitom ani ne před týdnem ministr dopravy Martin Kupka (ODS) v Televizních novinách všechny ujistil, že silničáři jsou připraveni.

Podle expertů jsou na vině i řidiči. "Je to už taková pražská tradice, že i když napadne málo sněhu, tak to zaskočí jak řidiče, tak samozřejmě i silničáře. Hustota dopravy je v Praze úplně jiná než v ostatních městech, a to se samozřejmě opět projevuje," tvrdí dopravní expert Igor Sirota.

Související obsah

​"Prostě těch silnic je hodně a uklízecí vozy na to samozřejmě stačit nemůžou. Daleko větší problém je ten, že řidiči nejsou schopni a velmi často ochotni přizpůsobit styl jízdy," doplnil ho dopravní expert Robert Kotál.

Také středočeské silnice, především kolem Prahy, byly ráno ucpané. Policisté napočítali dopoledne celkem 112 nehod. Běžně je to prý 80 za celý den.

sei, TN.cz

Aktuální předpověď počasí

Sledujte aktuální předpověď počasí v České republice i ve vašem kraji.

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Domácí

Důležité Události