Zahraničí

Pozor při cestách za hranice. Sousední stát začal místo pokut zabavovat auta

Pozor při cestách za hranice. Sousední stát začal místo pokut zabavovat auta
ilustrační foto | Zdroj: isifa.com

Rakouská policie teď může za porušení povolené rychlosti zabavovat auta. Chce tak odradit piráty silnic od porušování rychlostních limitů.

Po vzoru Švýcarska a Itálie můžou nově rakouští policisté zabavit řidičům kvůli překročení povolené rychlosti auto. Při opakovaných prohřešcích nebo drastickém překročení rychlosti se pak vůz k majiteli nemusí ani vrátit. Policie ho totiž podle chorvatského webu Dnevnik může v takovém případě i prodat.

Povolená rychlost ve městě a na dálnicích je v Rakousku stejná jako v Česku, tedy 50 a 130 km/h. Běžná rychlost mimo města je ale 100 km/h, tedy o deset kilometrů za hodinu více než u nás.

Související obsah

Podle britského deníku The Guardian chtějí rakouští zákonodárci tímto opatřením zabránit ilegálním pouličním závodům převážně mladých řidičů. Aby vám policie auto zabavila, musíte povolenou rychlost překročit minimálně o 60 km/h. Podobný zákon funguje také v Německu. Tam sice na dálnicích rychlostní limit není, pokud vám ale policie dokáže, že závodíte, o auto přijdete.

"Ten, kdo nemá auto, už povolenou rychlost nepřekročí. Právě proto je toto řešení tak úspěšné i v jiných zemích – protože provinilce zasáhne tam, kde je to nejvíc bolí, a zároveň chrání širokou veřejnost," vysvětlovala hlavní přednosti nového opatření rakouská ministryně dopravy Leonore Gewesslerová.

Kamion předjížděl přes dvojitou plnou čáru. Svou jízdou ohrozil ostatní řidiče:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Zahraničí

Důležité Události