Domácí

Řidiči, pozor na změnu pravidel! Z dálnice D1 do Průhonic se stala silnice I. třídy

Řidiči, pozor na změnu pravidel! Z dálnice D1 do Průhonic se stala silnice I. třídy
Dálnice D1 u Prahy | Zdroj: Ředitelství silnic a dálnic

Dálnice D1 mezi pražským Spořilovem a Průhonicemi od Nového roku přešla do vlastnictví Prahy a stala se silnicí I. třídy. Řidiči tak mohou využít zhruba pětikilometrový úsek bez poplatku, zároveň ale musí počítat se snížením nejvyšší povolené rychlosti ze 130 na 110 kilometrů v hodině.

Na změnu, kterou mohli někteří řidiči přehlédnout, upozornilo v pondělí Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD).

"Řidiči, pozor! Dosavadní část dálnice D1 mezi Spořilovem a Průhonicemi v délce cca 5,2 kilometru je od 1. 1. 2023 místní komunikací I. třídy ve vlastnictví hlavního města Prahy. Tento úsek je od neděle vyjmut ze zpoplatněné sítě komunikací. Současně počítejte s úpravou rychlosti na 110 km/h," varovalo ŘSD.

Související obsah

​Začátek úseku už je značen svislou dopravní značkou "Silnice pro motorová vozidla". Konec pak její variantou s přeškrtnutým symbolem. Maximální povolenou rychlost na tomto typu silnice stanovuje zákon o provozu na pozemních komunikacích.

Úsek se třemi pruhy v obou směrech patří mezi nejvytíženější úseky českých silnic. O komunikaci se nyní bude starat hlavní město, které ji dostalo od státu na základě darovací smlouvy.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Domácí

Důležité Události