Domácí

Speciální mapa pomůže řidičům vyhnout se uzavírkám a opravám silnic

Opravám a uzavírkám se řidiči při letních cestách nevyhnou nikde v Česku. Pro silničáře jsou totiž letní prázdniny hlavním obdobím, kdy se silnice a dálnice ve velkém opravují. Ředitelství silnic a dálnic proto připravilo takzvanou mapu oprav. Podle ní šoféři zjistí, kde zrovna probíhá rekonstrukce.

Uzavírek a nejrůznějších omezení čekají na řidiče desítky. A to nejen na dálnicích. S omezeními musejí počítat šoféři i na pomezí Zlínského a Olomouckého kraje.

Ředitelství silnic a dálnic proto na svém webu zveřejnilo mapu. Jsou na ní všechna omezení na dálnicích a silnicích prvních tříd. "Letní prázdniny jsou období, kdy je tradičně citelně menší zatížení hlavních kapacitních liniových tras," řekl mluvčí ŘSD Jan Rýdl.

Související obsah

Třeba na severní Moravě ale přibyla i neplánovaná místa. Některé nové úseky dálnic D48 a D56 tam silničáři rozebírají. "Zhotovitel nebyl schopen dodržet technologickou kázeň, z toho důvodu se tam objevily problémy," vysvětlil generální ředitel ŘSD Radek Mátl.

Míst, kde hrozí dopravní komplikace, je v republice několik. "Například na dálnici D5 je rekonstrukce mezi exity 10 a 5, tam je potřeba očekávat kolony. Pak je tu přestavba dvou mostů v Liberci nebo zásadní rekonstrukce estakády v Prostějově na dálnici D46," upozornil Rýdl. Bývalá rychlostní silnice je problematická dlouhodobě. Mnohé nehody tam končí tragicky.

Problematický provoz během léta bude i na těch silnicích, v jejichž okolí se staví nové dálnice. Ředitelství silnic a dálnic proto doporučuje, aby řidiči před jízdou použili dopravní linku 800 280 281. Její dispečeři mají nepřetržitý přehled o provozu.

Oprava Barrandovského mostu jde podle plánu. Magistrát ale mluví o možných problémech:

jal, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Související témata

Důležité Události